Ukradł portfel studentowi, zarejestrowały to kamery - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Ukradł portfel studentowi, zarejestrowały to kamery

Data publikacji 17.05.2018

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem mniejszej wagi. Do zdarzenia doszło na korytarzu jednej z uczelni. Po dokonanej kradzieży portfela Rafał J. skradzioną kartą płatniczą zrealizował 12 nieautoryzowanych transakcji na kwotę 600 złotych. Za te czyny 41-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na korytarzu jednej z warszawskich uczelni student zostawił na ławce swój portfel i wszedł do auli na wykłady. Chwilę nieuwagi i roztargnienia pokrzywdzonego wykorzystał Rafał J. Mężczyzna zabrał portfel i wyszedł z budynku. To, co się stało zarejestrowały kamery.

Jak ustalili policjanci prowadzący tę sprawę jeszcze tego samego dnia 41-latek za pomocą karty płatniczej okradzionego studenta dokonał 12 nieautoryzowanych transakcji kupując doładowania do telefonów na kwotę 600 złotych. Rafał J. sprzedał je później za połowę ceny przygodnym nabywcom.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła do zatrzymania osoby podejrzewanej o to przestępstwo. 41-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za to, co zrobił zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.