Policjant uratował mężczyznę, który skoczył do rzeki - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Policjant uratował mężczyznę, który skoczył do rzeki

St. post. Adrian Kopka - Drzewicki, który w pełnym umundurowaniu pierwszy wskoczył do rzeki i wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę, był dziś gościem kilku stacji telewizyjnych i radiowych. Funkcjonariusz ze śródmiejskiej komendy policji podzielił się swoimi przeżyciami z akcji ratunkowej zakończonej sukcesem. Przypomnijmy, że kilka dni temu funkcjonariusz śródmiejskiej komendy uratował mężczyznę, który wskoczył do Wisły. Po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej. 23-latek został oddany pod opiekę lekarzy.

Gościem kilku stacji telewizyjnych i radiowych był dziś st. post. Adrian Kopka - Drzewicki, który w pełnym umundurowaniu pierwszy wskoczył do rzeki i wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę. Policjant podzielił się swoimi przeżyciami z akcji ratunkowej zakończonej sukcesem.

Przypomnijmy.

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I i Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji pełnili służbę w rejonie Bulwarów Wiślanych. Tuż po 1.00 w nocy usłyszeli krzyk mężczyzny, sugerujący że chce on targnąć się na swoje życie. Policjanci natychmiast pobiegli w miejsce, skąd dochodziły krzyki i tam zauważyli mężczyznę, który na ich oczach skoczył do rzeki. Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą topiącemu się mężczyźnie. St. post. Adrian Kopka - Drzewicki, w pełnym umundurowaniu, pierwszy skoczył do rzeki i wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę.

Po udzieleniu przez policjantów pierwszej pomocy, mężczyzna odzyskał przytomność. 23-latek był agresywny w stosunku do policjantów, chciał nadal skakać do rzeki. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, któremu przekazano młodego mężczyznę.

Dzięki czujności i szybkiej interwencji mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo. Postawa st. post Adriana Kopki - Drzewickiego jest godna szacunku i uznania.

rsz.