Przeciął sąsiadce scyzorykiem trzy opony w samochodzie - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Przeciął sąsiadce scyzorykiem trzy opony w samochodzie

Data publikacji 16.05.2018

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Kamery zarejestrowały moment, w którym sąsiad pokrzywdzonej wychodzi z budynku i trzymanym w ręku scyzorykiem przecina trzy z czterech opon w jej subaru zaparkowanym przed blokiem. Za to przestępstwo 64-letniemu Markowi D. może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na ogólnodostępnym parkingu przed budynkiem, w którym mieszka zarówno Marek D. jak i pokrzywdzona. Kamery zamontowane na pobliskiej elewacji zarejestrowały moment, kiedy 64-latek wychodzi z klatki bloku i ze scyzorykiem w ręku idzie w kierunku zaparkowanego subaru.

Chwilę później widać jak mężczyzna przecina trzy z czterech opon samochodu, po czym jak gdyby nic wraca do budynku. Kiedy kobieta zorientowała się, co się stało o wszystkim zawiadomiła policjantów ze Śródmieścia. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To oni po przejrzeniu nagrań z kamer zidentyfikowali i zatrzymali osobę podejrzaną o zniszczenie mienia.

Pokrzywdzona oszacowała swoje straty na 900 złotych. Marek D. usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym może mu teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.  

Ładowanie odtwarzacza...