Narkotyki ukryte były w zamrażalniku - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Narkotyki ukryte były w zamrażalniku

Data publikacji 27.04.2018

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni w mieszkaniu Szymona Sz. znaleźli i zabezpieczyli około 160 porcji handlowych amfetaminy. Za ten czyn 35-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła ich do Szymona Sz. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna ma w mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Przeszukanie lokalu i jego zatrzymanie tylko potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia.

Podczas sprawdzania kolejnych pomieszczeń w kuchni na szafce policjanci znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej, a w nim amfetaminę. Kolejne 8 identycznych zawiniątek i jedna dilerka z tym samym narkotykiem ukryte były w zamrażalniku, a na lodówce leżało jeszcze jedno opakowanie z amfetaminą. W sumie w mieszkaniu 35-latka policjanci znaleźli w sumie około 160 porcji handlowych tych narkotyków.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii Szymonowi Sz. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

 

rsz.