Aktualności

Błyskawiczna reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 12.03.2018

Kryminalni ze Śródmieścia już kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. W centrum miasta doszło do sprzeczki między dwoma obcokrajowcami. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego Tunezyjczyka 38-letni obywatel Maroka wyciągnął nóż i grożąc mu pozbawieniem życia zaatakował go zadając rany w brzuch i plecy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje od 8 do 15 lat pozbawienia wolności albo karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet karę dożywocia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny 14:40 przy ulicy Marszałkowskiej. Oficer dyżurny policji został powiadomiony przez pokrzywdzonego, że w wyniku sprzeczki został zaatakowany i ugodzony nożem przez swojego znajomego, który po tym, co zrobił uciekł.

Na miejsce natychmiast wysłane zostały policyjne patrole. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału kryminalnego nieopodal miejsca, w którym doszło do ataku zauważyli mężczyznę odpowiadającego podanemu wcześniej rysopisowi. Błyskawiczna reakcja kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 38-letniego obywatela Maroka.

Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego odwiozła rannego w brzuch i plecy Tunezyjczyka do szpitala.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura rejonowa Warszawa Śródmieście Północ, która postawiła już zatrzymanemu mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 38-letniego obywatela Maroka na 3 miesiące.  

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje od 8 do 15 lat pozbawienia wolności albo karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet karę dożywocia.

rsz.

 

 

   

  • Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa
  • Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa