Aktualności

Legitymacje szkolne w kieszeni, a w plecakach waga, narkotyki i pieniądze

Data publikacji 06.03.2018

Śródmiejscy kryminalni w jednej z galerii handlowych zatrzymali dwóch 16-latków podejrzanych o posiadane środków odurzających i psychotropowych oraz handel nimi. W ich plecakach kryminalni znaleźli marihuanę, mefedron, tabletki extazy, wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz gotówkę mogącą pochodzić z przestępstwa. Nieletni sprawcy czynu karalnego za to, co zrobili odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

W efekcie podjętych działań operacyjnych śródmiejscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychotropowych. 16-latkowie wpadli w jednej z galerii handlowych. Unosząca się w powietrzu z plecaków charakterystyczna dla marihuany woń nie pozostawił wątpliwości, co do ich zawartości.

Wcześniejsze ustalenia policjantów potwierdziły się, kiedy uczniowie na wezwanie kryminalnych zaczęli wyjmować z kieszeni ubrań i podręcznego bagażu wszystkie zabronione prawem substancje.

W sumie policjanci znaleźli i zabezpieczyli przy 16-latakch blisko 50 gramów marihuany, ponad 3 gramy mefedronu, 10 tabletek extazy, wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz 1490 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.  

16-latkowie na podstawie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszeli w sumie 11 zarzutów za handel narkotykami oraz dwa za ich posiadanie. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

rsz.