Jak bezpiecznie korzystać z zimowych zabaw? - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Jak bezpiecznie korzystać z zimowych zabaw?

Data publikacji 09.02.2018

Śródmiejscy policjanci z zespołu ds. prewencji kryminalnej wspólnie z przedstawicielem biura bezpieczeństwa i zarzadzania kryzysowego po raz kolejny spotkali się z dziećmi, żeby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Tym razem słuchaczami były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Wilczej 53 w Warszawie. Wszyscy otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe oraz kolorowanki dotyczące pomagające utrwali przekazaną przez policjantów wiedzę.

Policjanci przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach  podczas zimowych zabaw na podwórku, lodowisku, w domu,  w przedszkolu, na placach zabaw oraz  o bezpieczeństwie w sieci. Przestrzegali najmłodszych przed tym, że należy być bardzo ostrożnym wobec osób nieznajomych, szczególnie takich, które chcą zachęcić ich do konaków słodyczami, małymi zwierzątkami lub innymi atrakcyjnymi dla dzieci rzeczami. W każdym przypadku należy powiadomić o tym rodziców.

Dzieci miały okazje dowiedzieć się do czego służą nr alarmowe 112 i 997, kiedy można z nich korzystać, jak należy się zachować podczas przechodzenia przez jezdnię w miejscu gdzie znajdują się pasy i znaki drogowe oznaczające przejście dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna i że noszenie kamizelek odblaskowych ma duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki pozyskane dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz z biurem bezpieczeństwa i zarzadzania kryzysowego dzielnicy Śródmieście.

rk