Próbowali wynieść kurtki na sobie, trafili do aresztu - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Próbowali wynieść kurtki na sobie, trafili do aresztu

Data publikacji 23.01.2018

Policjanci z wydziału wywiadowczo patrolowego zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z kradzieżami sklepowymi zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, chwilę po tym gdy wyszli ze sklepu z założonymi na siebie kradzionymi kurtkami wartymi około 1000 zł. Mężczyźni nie spodziewali się, że są obserwowani przez wywiadowców. Zdjęli z wieszaków dwie kurtki. Następnie w przymierzalni założyli je pod swoje płaszcze i niepostrzeżenie próbowali wyjść ze sklepu. Nie podejrzewali jednak, że chwilę później trafią do policyjnego aresztu. Skradziony towar wrócił do właściciela, a zatrzymani 28 i 29 latek usłyszeli zarzuty, za który mogą spędzić nawet 5 lat w więzieniu.

Kilka minut po godzinie 17:00 stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem kradzieży sklepowych w jednym ze sklepów na warszawskim śródmieściu zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Obserwowani rozglądali się czy nikt ich nie widzi. W pewnym momencie obaj podeszli do regałów z markowymi kurtkami wzięli je do przymierzalni i po niedługim czasie wyszli ze skalpu. Bramki nie uaktywniły alarmu. Policjanci jednak podejrzewali, że mogą oni posiada przy sobie skradzione rzeczy. Podczas legitymowania okazało się, że faktycznie 28 – i 29 letni Gruzini po swoimi kurtkami mają założoną odzież pochodząca ze sklepu. Ponadto jeden z nich posiadał szczypce do przecinania linek w klipsach zabezpieczających. Personel sklepu rozpoznał jako swoje rzeczy zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śródmiejscy kryminalni przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonych, a następnie przedstawili zarzuty podejrzanym o kradzież. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa. Teraz odpowiedzą przed sądem, który może ich skazać nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

rk

  • policjanci z zatrzymanymi mężczyznami
  • policjanci doprowadzają zatrzymanych do aresztu
  • policjanci doprowadzają zatrzymanych do aresztu