Odpowie za posiadanie narkotyków i znieważenie policjantów - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Odpowie za posiadanie narkotyków i znieważenie policjantów

Data publikacji 08.09.2017

29 – latek odpowie za posiadanie narkotyków, znieważenie policjantów i uszkodzenie mienia. Mężczyzna najpierw awanturował się z właścicielami jednego ze śródmiejskich lokali uszkodził, później uszkodził drzwi wejściowe, a następnie agresje próbował przenieść na interweniujących policjantów, wobec których nie szczędził słów wulgarnych oraz oszczerstw. Artur G. trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania policjanci znaleźli przy nim woreczek z narkotykami. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Zarzuty posiadania narkotyków oraz znieważenia funkcjonariuszy usłyszał dzisiaj 29 – letni mieszkaniec Warszawy. Wszystko zaczęło się wczoraj kilka minut po godzinie 3:00 nad ranem, kiedy Artur G. wszedł do jednego z lokali na śródmieściu i bez powodu wszczął awanturę z właścicielami. Uszkodził drzwi wejściowe, a następnie rozsypał biały proszek na stoliku i chciał go zażyć.  33 – letni właściciel wezwał policjantów. Podczas interwencji mężczyzna cały czas był agresywny i nie szczędził wulgaryzmów oraz oszczerstw wobec funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania wywiadowcy znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Badanie narkotesterem potwierdziło, że to kokaina. 39-latek trafił do policyjnej celi, a zabezpieczone narkotyki do depozytu jako dowód w sprawie.

Dzisiaj podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków i znieważenia funkcjonariuszy w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych. Teraz w zależności od decyzji sądu może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

W najbliższym czasie odpowie też za uszkodzenie  drzwi w pubie, za co grozi grzywna do 5000 zł.

rk

 

  • policjant wykonuje czynności z podejrzanym
  • policjant doprowadza zatrzymanego