Po publikacji wizerunku sam zgłosił się na komendę - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Po publikacji wizerunku sam zgłosił się na komendę

Data publikacji 12.07.2017

Śródmiejscy policjanci realizując prokuratorski nakaz zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło 8 października ubiegłego roku. To wtedy czterech mężczyzn brutalnie pobiło pokrzywdzonego zabierając mu kartę płatniczą za pomocą, której chwilę później zrobiono zakupy. Funkcjonariusze prowadzący sprawę zamieścili na stronach internetowych policji zdjęcia osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. Po tej publikacji Mateusz W. sam zgłosił się na policję.

Do zdarzenia doszło 8 października ubiegłego roku w pobliżu domów towarowych centrum przy ulicy Marszałkowskiej. Cztery osoby brutalnie pobiły przypadkowego przechodnia zabierając mu dokumenty i kartę płatniczą za pomocą, której chwilę później w pobliskim sklepie kupiono kilkanaście paczek papierosów.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzący sprawę podjęli decyzję o publikacji wizerunków osób mogących mieć związek z tym przestępstwem.

W miniony poniedziałek po 9 miesiącach od zdarzenia wraz z pełnomocnikiem do komendy rejonowej policji Warszawa I zgłosił się jeden z mężczyzn, który rozpoznał się na zamieszczonych przez policjantow zdjęciach. 20-latek został zatrzymany. Mateusz W. usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Za to przestępstwo może mu teraz grozić do 10 lat pozbawiania wolności.

rsz.

 

  • Mężczyzna podejrzany o rozbój
  • Mężczyzna podejrzany o rozbój