Zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa

Data publikacji 06.07.2017

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież rowerów i odzyskali wszystkie skradzione jednoślady. Kobieta i mężczyzna wpadli w chwili, kiedy przecinali zabezpieczenia i próbowali odjechać z miejsca przestępstwa. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przed jednym z centrów handlowych. Pełniący tam służbę śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy stojakach z rowerami zauważyli podejrzanie zachowującą się parę. W pewnym momencie mężczyzna wyjął z plecaka nożyce do cięcia metalu i przeciął nimi łańcuch zabezpieczający rower, który trzymała kobieta oraz inny rower zabezpieczony tym samym łańcuchem.

Po chwili oboje wsiedli na jednoślady i zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli w pościg zatrzymując 36-letniego Waldemara A. i 24-letnią Olgę Z. Funkcjonariusze odzyskali także obydwa skradzione sprzed galerii rowery.

Okazało się, że 36-latek przyjechał ze swoją koleżanką do centrum handlowego rowerem skradzionym tego samego dnia ze stacji metra. Doszedł jednak do wniosku, że te, które stoją przed galerią są lepsze, więc zostawił go i ukradł kolejny. Policjanci szybko wrócili, więc do centrum handlowego i zabezpieczyli pozostawiony tam przez Waldemara A. rower.    

W efekcie wykonanych w sprawie czynności operacyjnych policjanci ze Śródmieścia ustalili także, że para ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw, a kradzione rowery trafiały do pobliskich lombardów.

To właśnie jednym z nich policjanci znaleźli i odzyskali czwarty już skradziony jednoślad.

Olga Z. i Waldemar A. usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewają, że 24-latka i Waldemar A. mogą mieć także związek z włamaniami do samochodów i kradzieżami znajdujących się tam przedmiotów. Sprawa ma, więc charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają poszerzenia zarzutów.  

rsz.

 

  • Kobieta podejrzana o kradzież
  • Mężczyzna podejrzany o kradzież
  • Odzyskany przez policjantów rower
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty służące do popełnienia przestępstwa