Aktualności

Szanowne koleżanki i koledzy wesprzyjcie naszą inicjatywę w ramach „Szlachetnej paczki”!

Data publikacji 17.11.2021

Z inicjatywy śródmiejskich policjantów ruszyła zbiórka charytatywna w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Chcemy zmobilizować i zaangażować jak największą ilość policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Rejonowej Policji Warszawa I żeby zebrać pieniądze na zakup odzieży, żywności oraz artykułów gospodarstwa domowego dla 40-letniego Pana Pawła mającego duże problemy ze zdrowiem. Dołączcie do nas!

Pan Paweł jest osobą samotną z chorobą, która sprawiła, że ma problemy z mówieniem i chodzeniem. Po śmierci rodziców musiał opuścić zajmowane dotychczas mieszkanie i wynajmuje teraz samodzielnie mały pokoik.  Mężczyzna utrzymuje się tylko z zasiłku okresowego i prac dorywczych, które z uwagi na jego stan zdrowia mają bardzo ograniczony zakres. Po opłaceniu rachunków i lekarstw na życie z zasiłku pozostaje mu około 70 złotych.

Szanowne policjantki policjanci oraz pracownicy cywilni, podzielmy się z Panem Pawłem  tym, czym możemy. Jego największym marzeniem jest posiadanie elektrycznego grzejnika, czajnika oraz kuchenki mikrofalowej. Aby móc normalnie funkcjonować mężczyzna potrzebuje także odzieży, pościeli oraz artykułów spożywczych. Możemy spełnić jego marzenia i dać mu to, czego tak bardzo pragnie i potrzebuje.

Dlatego z inicjatywy Edyty Oracz, Katarzyny Hałas-Sumary i Katarzyny Żołnierek z wydziału dochodzeniowo – śledczego, przez najbliższe dni będzie prowadzona zbiórka pieniędzy. Aby móc kupić wymienione wcześniej rzeczy musimy zgromadzić, co najmniej 4000 złotych. Można też pomóc Panu Pawłowi przekazując mu nową odzież, wspomnianą pościel i AGD jak i artykuły spożywcze.

Wasza pomoc i każda wpłacona kwota jest bezcenna. Bardzo prosimy Was o zaangażowanie w tym przedsięwzięciu!

podinsp. Robert Szumiata