Podejrzani o włamania do apartamentów na wynajem zatrzymani - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Podejrzani o włamania do apartamentów na wynajem zatrzymani

Data publikacji 20.09.2021

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamania do apartamentów i kradzież sprzętu rtv. Policjanci odzyskali także wyniesiony z lokalu telewizor. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zarzuty dla zatrzymanych mężczyzn. 26-latkowi i jego o 4 lata młodszemu kompanowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Schemat działania sprawców był zawsze ten sam. Włamywali się do skrzynek na listy, w których osoby zarządzające apartamentami zostawiały klucze dla wynajmujących je klientów. Po wejściu do lokali złodzieje wynosili z nich wszystkie wartościowe przedmioty. Były to najczęściej telewizory lub sprzęt audio.

Jak tylko pierwsze informacje o tych przestępstwach trafiły do policjantów, sprawą zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni bardzo szybko ustalili, kto stoi za tymi włamaniami.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 26 lat, ustalili także, że po kradzieży „fanty” trafiały do lombardów, gdzie były sprzedawane za pół ceny. W jednym z takich miejsc policjanci odzyskali telewizor pochodzący z ostatniego przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli już po dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to, co zrobili kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Wiadomo już, że apartamentów, do których się włamywali i okradli było więcej. Sprawa ma, więc charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zarzuty.    

podinsp.Robert Szumiata/is