W słoikach zamiast przetworów była marihuana i mefedron - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

W słoikach zamiast przetworów była marihuana i mefedron

Data publikacji 10.09.2021

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W zajmowanym przez 28-latka mieszkaniu oraz w piwnicy kryminalni znaleźli mefedron, marihuanę i amfetaminę. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Śródmiejscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań w centrum miasta mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Policjanci pojechali, więc do wytypowanego wcześniej lokalu, aby to sprawdzić. Cierpliwe czekali, aż z mieszkania wyjdzie będąca w ich zainteresowaniu osoba.

Jak tylko mężczyzna pojawił się na korytarzu do akcji wkroczyli policjanci. Kryminalni weszli z nim do mieszkania i rozpoczęli jego przeszukanie. W szufladzie szafki w salonie, policjanci znaleźli 6 zawiniątek z folii aluminiowej z marihuaną, 5 zawiniątek z mefedronem i jedno zawiniątko z amfetaminą.

Policjanci przypuszczali, że to jednak nie wszystko, co ma do ukrycia przed nimi 28-latek. Przy mężczyźnie znaleźli klucze, które mogły być kluczami do przynależącej do mieszkania piwnicy. 28-latek nie chciał współpracować, więc kryminalni musieli sprawdzić po kolei wszystkie kłódki od każdego ze poszczególnych pomieszczeń. Po kilkunastu minutach otworzyli drzwi jednej z piwnic, gdzie na regałach stały słoiki z marihuaną i mefedronem. Policjanci znaleźli także wagę służącą do porcjownia narkotyków.

W prowadzonym przez prokuraturę śledztwie 28-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/is

 

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony po schodach przez policjanta
    Mężczyzna podejrzany o posiadanie znaczej ilości środków odurzających
  • Na zdjęciu widoczne są narkotyki i waga leżące na stole
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i waga elektroniczna