Działania "Bezpieczna Droga do Szkoły 2021" - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Działania "Bezpieczna Droga do Szkoły 2021"

Data publikacji 01.09.2021

Wakacje dobiegły końca, czas wrócić do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo uczniów dzielnicowi ze Śródmieścia rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. To oznacza, że ich obecność we wrześniu w rejonach szkół będzie częsta.

Początek roku szkolnego to wielkie wyzwanie organizacyjne dla rodziców i stres dla uczniów szczególnie dla pierwszaków, którzy po raz pierwszy przekraczają próg nowej szkoły. Żeby wszyscy czuli się bezpiecznie dzielnicowi zadbali o to pełniąc od rana służbę przed śródmiejskimi szkołami.


Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie placówek oświatowych uczniom udającym się na zajęcia szkolne, ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem osób małoletnich, kontrola poprawności oznakowania w rejonach szkół, kształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych, przygotowanie uczniów szczególnie klas I do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg, ale też uświadomienie dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w drodze do i ze szkoły.
Dzielnicowi czuwają nad bezpieczeństwem wokół szkół a w szczególności zabezpieczają przejścia dla pieszych dbając o bezpieczeństwo uczniów i ich opiekunów. Widok policjanta skutecznie przywołuje kierowców do przestrzegania przepisów drogowych obowiązujących w pobliży szkoły.


Ważna informacja:

Od dziś do 3 września 2021 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zostanie uruchomiony telefon, pod którym będzie można zgłaszać uwagi dotyczące nieprawidłowego oznakowania poziomego i pionowego w rejonach szkół i przedszkoli. Zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach 8.00 - 16.00 pod nr telefonu 47 72 37 299, natomiast w pozostałych godzinach pod nr 47 72 37 755.