Areszty za włamania i kradzieże - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszty za włamania i kradzieże

Data publikacji 08.04.2021

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem do mieszkań. Sprawcy dostawali się do lokali uszkadzając zamki w drzwiach za pomocą specjalnych narzędzi. Do tej pory mężczyźni usłyszeli 3 zarzuty. Za te przestępstwa zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy tylko pierwsze zawiadomienia od pokrzywdzonych trafiły na policję wyjaśnieniem tych przestępstw, ustaleniem i zatrzymaniem ich sprawców zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni dzięki wnikliwej analizie nagrań z monitoringu oraz żmudnej pracy operacyjnej wytypowali i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o te czyny.

W chwili zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyznach sprzęt elektroniczny i narzędzia, które najprawdopodobniej wykorzystywali, aby dostać się do upatrzonych wcześniej mieszkań. Prowadzący sprawę policjanci udowodnili mężczyznom 3 kradzieże z włamaniem w różnych miejscach w centrum miasta. Lista ta może się jednak wydłużyć, ponieważ zatrzymani mogą mieć związek także z innymi tego typu przestępstwami.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek policjantów, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata/ea

 

  • Na zdjęciu widoczne są narzędzia i sprzęt elektroniczny leżące na stole
    Urządzenia i narzędzia zabezpieczone przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczne są narzędzia leżące na stole
    Narzędzia zabezpieczone przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna stojący z policjantem po cywilnemu
    Jeden z mężczyzn podejrzany o kradzieże i włamania