Ukradli z koparki komputer o wartości ponad 15 000 złotych - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Ukradli z koparki komputer o wartości ponad 15 000 złotych

Data publikacji 19.03.2021

Śródmiejscy policjanci odzyskali skradziony sprzęt i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do koparki. Mężczyźni dostali się na teren budowy, uszkodzili drzwi kabiny, po czym wymontowali z pulpitu komputer sterujący. Za to przestępstwo obu zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Zaledwie kilku dni od zdarzenia potrzebowali policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, aby trafnie wytypować i zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Policjanci odzyskali także skradziony z koparki komputer.

Jak ustalili funkcjonariusze, 25-latek i jego o rok młodszy kompan pili tego dnia alkohol. Przemieszczając się od bramy do bramy trafili w okolice jednego ze stołecznych placów budowy.

Widząc otwartą bramę postanowili wejść na jej teren i jak twierdzą, rozejrzeć się trochę po okolicy. Ich zainteresowanie wzbudziła koparka, w której przez szybę widać było zamontowany na pulpicie komputer sterujący. Mężczyźni wyważyli drzwi kabiny, dostali się do środka, zabrali warte ponad 15 000 złotych urządzenie i przez nikogo nie niepokojeni opuścili teren budowy.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Za to, co zrobili kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/is

 

  

  • Na zdjęciu widoczna jest kabina koparki
    Miejsce przestępstwa
  • Na zdjęciu widoczna jest koparka stojąca na budowie
    Miejsce przestępstwa
  • Na zdjęciu widoczny jest komputer z koparki leżący na stole
    Odzyskany przez policjantów komputer