Włamała się i okradła swojego byłego pracodawcę - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Włamała się i okradła swojego byłego pracodawcę

Data publikacji 05.03.2021

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do jednego z biur w centrum miasta. Była pracownica wraz ze swoim kompanem wynieśli z firmy między innymi sprzęt komputerowy i telewizor o łącznej wartości ponad 13 000 złotych. Policjanci odzyskali zrabowane mienie, które sprawcy zdążyli wstawić do lombardu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiele wskazuje na to, że to konflikt na tle finansowym między właścicielem firmy a jego byłą pracownicą pchnął kobietę do tego, co zrobiła. 48-latka w ten właśnie sposób chciała najprawdopodobniej zrekompensować sobie zaległe wynagrodzenie po zwolnieniu. Dzień przed przestępstwem, w biurze doszło do sprzeczki między kobietą a pracodawcą i dlatego też pierwsze podejrzenia pokrzywdzonego padły na 48-latkę.

Potwierdziły je nagrania z monitoringu, na których widać jak kobieta wraz z nieznanym mężczyzną najpierw za pomocą posiadanej jeszcze karty dostępowej, wchodzą do firmy, a następnie wynoszą z budynku 4 komputery, telewizor, telefon oraz firmowe dokumenty.   

Sprawa wyszła na jaw, kiedy rano do biura przyszedł jeden z pracowników, ale nie mógł rozpocząć pracy, gdyż z jego biurka „zniknął” komputer. Uszkodzone były także zamykane na klucz szuflady i szafki.

Wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem sprawców zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni już następnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa, nie tylko zatrzymali obie osoby podejrzewane o jego popełnienie, ale odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty.

Policjanci ustalili, że część „fantów” trafiła do jednego z lombardów. Szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła ich sprzedaniu, a co za tym idzie także ich bezpowrotnej utracie. Resztę skradzionych przedmiotów policjanci znaleźli w mieszaniu, w którym doszło do zatrzymania pary.

48-latka i jej o 13 lat młodszy kompan usłyszeli już zarzuty. Za to, co zrobili grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/ea

 

 • Na zdjęciu widoczna jest kobieta prowadzona po schodach przez nieumundurowanego policjanta
  Kobieta podejrzana o kradzież z włamaniem do biura
 • Na zdjęciu widoczny jest mężczyzna prowadzony po chodniku przez nieumundurowanych policjantów
  Mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem do biura
 • Na zdjęciu widoczne są przedmioty leżące na podłodze
  Odzyskane przez policjantów skradzione przedmioty
 • Na zdjęciu widoczny jest komputer stojący na biurku
  Odzyskany przez policjantów komputer
 • Na zdjęciu widoczne są dwa komputery leżące na biurku
  Odzyskane przez policjantów skradzione komputery
 • Na zdjęciu widoczny jest sprzęt elektroniczny leżący na biurku
  Odzyskany przez policjantów sprzęt elektroniczny