Podejrzany o kradzież rozbójniczą zatrzymany - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Podejrzany o kradzież rozbójniczą zatrzymany

Data publikacji 01.03.2021

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali obywatela Rosji podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku przestępstwa kradzieży rozbójniczej, kiedy próbował uciec z drogerii ze skradzionymi perfumami. 24-latek nie chcąc stracić „fantów” zaatakował gazem i nożem pracowników ochrony. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze informacje o kradzieżach sklepowych dokonywanych przez 24-latka trafiły do policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego na początku września a następnie grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna upodobał sobie drogerie w dwóch różnych miejscach w stolicy, skąd kradł markowe perfumy. Złodziej chował do kieszeni kurtki bądź spodni skradziony z półek towar, po czym niepostrzeżenie opuszczał sklep omijając punkty kasowe.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą próbując ustalić, kim jest sprawca. Pomogła im w  tym między innymi wielogodzinna analiza nagrań z kamer działających w sklepach. Śródmiejscy policjanci ustalili już, że 24-latek ma na swoim koncie, co najmniej dwa takie czyny a suma strat przekroczyła do tej pory 2600 złotych.

Do tych dwóch przestępstw doszło jeszcze jedno, kradzież rozbójnicza, której obywatel Rosji dopuścił się w Legionowie. To tam śródmiejscy policjanci „namierzyli” i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 24-latek wszedł do sklepu i podobnie ja w przypadku wcześniejszych kradzieży zaczął chować do kieszeni markowe perfumy. Nie umknęło to uwadze pracowników ochrony, którzy próbowali go zatrzymać, kiedy ten chciał wyjść nie płacąc za towar.

Doszło do szarpaniny, podczas której, mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych perfum uciekając zaatakował ochoniarzy gazem i nożem. 24-latek został obezwładniony i zatrzymany. Miał przy sobie towar o wartości ponad 2000 złotych.

Obywatel Rosji usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 24-latka na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata

 

 

  • Na zdjęciu widoczne są leżące na stole przedmioty
    Zabezpieczone przez poicjantów przedmioty
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony po parkingu komendy przez nieumundurowanych policjantów
    Mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą