Areszt za kradzież z włamaniem do samochodu - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszt za kradzież z włamaniem do samochodu

Data publikacji 03.02.2021

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o wybicie szyby w renault megane i kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 8000 złotych. Za to przestępstwo 25-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia tego roku na Alei Jana Pawła II. Nieznany jeszcze wtedy sprawca po wybiciu przedniej, bocznej szyby w samochodzie ukradł z fotela teczkę z dokumentami i przedmiotami o łącznej wartości ponad 8000 złotych.  

Jak tylko pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję jej wyjaśnieniem i ustaleniem sprawcy przestępstwa zajęli się śródmiejscy policjanci. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. 25-latek został zatrzymany, kiedy wracał do domu swoim fiatem. Pojazd nie był ubezpieczony i nie posiadał aktualnych badań technicznych, a jego kierowca miał wydaną decyzję administracyjną o obowiązku opuszczenia terytorium RP i zakazu wjazdu do wszystkich krajów Schengen.

Mężczyzna zignorował to postanowienie a do tego, jak się później okazało, dopuścił się opisanego wcześniej przestępstwa. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 25-latka na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem do samochodu kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.  

podinsp. Robert Szumiata/is