Odpowie z handel lekami bez zezwolenia - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Odpowie z handel lekami bez zezwolenia

Data publikacji 18.01.2021

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 25-latka, przy którym ujawnili tabletkami na potencję. Towar znajdował się w samochodzie oraz w kieszeni ubrania mężczyzny. Wiadomo już, że zatrzymany handlował lekami w internecie, przesyłając zamówiony towar lub umawiając się telefonicznie z klientami „na mieście”. Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od „ namierzenia” 25-latka przez policjantów na jednym z portali internetowych, gdzie oferował do sprzedaży leki na potencję.

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Było już wiadomo, że mężczyzna nie tylko prowadzi sprzedaż wysyłkową, ale także w razie potrzeby dowozi towar pod wskazany adres.

Właśnie w jednym z takich miejsc policjanci zatrzymali mężczyznę. W schowku mercedesa, policjanci znaleźli 5 blistrów leków i dwa telefony a przy 25-latku kolejne 5 blistrów z tabletkami.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za obrót lekami bez wymaganego zezwolenia 25-latkowi grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata /rr

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez dwóch nieumundurowanych policjnatów
    Mężczyzna podejrzany o nielegalny handel lekami
  • Na zdjęciu widoczne są leki i telefony zabezpieczone przez policjantów podczas zatrzymania podejrzanego
    Zabezpieczone przez policjantów leki i telefony