Aktualności

Kara pozbawienia wolności za zniszczenie mienia i obowiązek naprawienia szkody

Data publikacji 13.01.2021

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał wyrok w sprawie uszkodzenia wejścia do budynku jednej z fundacji. 23-letni Aleksandre Manjoo z Francji kopnął kilkakrotnie w drzwi, powodując straty na kwotę ponad 4800 złotych. Sąd skazał go na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz fundacji w/w kwoty oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

Do zdarzenia doszło 18 lutego ubiegłego roku przed siedzibą jednej z fundacji. To wtedy Aleksandre Manjoo kopnął kilkakrotnie drzwi wejściowe do budynku, czym spowodował straty na kwotę ponad 4800 złotych.

Obywatel Francji został zatrzymany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał wyrok w sprawie 32-latka, skazując go na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz fundacji w/w kwoty oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

podinsp. Robert Szumiata/ea